IRIDIUM CERTUS

Neden Iridium Certus’u tercih etmeliyim?

GÜÇLÜ +
Dünyanın her yerinde kullanılabilen yüksek hızlı L Bandı denizcilik müşterileri için üstün bağlantı sunar.
88Kbps’den başlayan ve 1.4 Mbps’ye kadar değişen hız seçenekleri sunar.
Üç adet ses hattını, yüksek hızlı IP veri ve streaming, paket veri servisini (Iridium Short Burst Data®) tek bir deniz terminalinde sunabilir.
GERÇEK KÜRESEL +
Alçak yörünge uydularından oluşan Iridium uyduları, gezegenin herhangi bir yerindeki kullanıcıların ‘üzerinden’ geçerken bağlantı sağlar.
En yüksek enlemlerde ve kutup bölgelerinde kapsama sahip olan Iridium, gerçek küresel bağlantı sağlar.
Iridium Certus, uzaydaki trafiği yönlendirerek, düşük gecikmeli, yüksek hızlı bağlantılardan sağlar.
ÜSTÜN GÜVENİLİRLİK +
Iridium ağı, dünyadaki her noktaya tek tip kapsama ve veri hızı sağlamak için tasarlanmış, yüksek hızlı çapraz bağlantılara sahip, eksiksiz ve yedekli çalışan bir ağ sistemidir.
Birinci sınıf üreticiler tarafından tasarlanan ve üretilen Iridium Certus deniz terminalleri, hareketli parçalara sahip değildir ve bu sayede güvenilir ve az bakım gerektirir.
Iridium L-band frekansı, hava koşullarından etkilenmez.
DÜŞÜK FİYAT YÜKSEK PERFORMANS +
Iridium, makul bir fiyata harika özellikler sağlamayı taahhüt eder ve Iridium Certus, uydu haberleşme hizmetlerinin çıtasını yükseltir. Iridium Certus, diğer L-Band seçeneklerinden daha iyi performans sağlar ve Iridium Certus deniz terminalleri rekabetçi fiyatlarda satışa sunulur. Ayrıca cihazların küçük ve olması, kurulum kolaylığı diğer avantajlarıdır.

Iridium Certus®, Iridium® uydu kümesi tarafından sağlanan gelişmiş bir hizmet platformudur. En yüksek L-Band veri hızını sunan Iridium Certus, deniz, IoT, havacılık, kara mobil ve devlet uygulamaları arasında mobil uydu iletişim yeteneklerini yeniden tanımlıyor. Iridium Certus, konum, arazi ve hava olaylarından bağımsız olarak kritik bağlantı gereksinimlerini tek bir platformda toplamak için idealdir.

Iridium Certus hizmetleri, geniş bant ve yakında gemi, araç, uçak ve IoT cihazları için dar bant ses ve veri yeteneklerini desteklemek üzere Iridium Connected ® ekipmanı aracılığıyla sağlanmaktadır . Bir terminal, birden fazla yüksek kaliteli ses hattından mevcut en yüksek verimli L-Band veri hızlarına kadar çeşitli hizmetler sunabilir ve bu da iş verimliliği için eşzamanlı işlemlere izin verir. Hizmetler şunları içerir:

Iridium CERTUS hizmetleri

  • IP Data
  • Streaming IP Data
  • Yüksek Kaliteli Ses
  • Mesajlaşma
  • Güvenlik hizmetleri
  • Küresel Deniz Tehlike Güvenliği Sistemi (GMDSS) *
  • Havacılık Mobil Uydu Rota Hizmeti (AMSRS)

* Iridium GMDSS servisleri IMO tarafından 2018’de kabul edildi. Hizmet sunumu 2020’nin başında başlayacak.

Iridium CERTUS Hızları


Iridium Certus Darband


22 Kb / sn – 88 Kb / sn*


Daha küçük antenler


Boyut, maliyet ve güç için optimize edilmiş alıcı vericiler


Iridium Certus Genişband


176 Kbps – 1.4 Mbps**


Güçlü anten seçenekleri


Hız için optimize edilmiş alıcı-vericiler


* Henüz hizmete girmedi.

** 1.4 Mbps, Iridium ağının desteklediği en yüksek hızıdır. Mevcut hızlar 176 Kbps – 352 Kbps arasında olup, 2019’da 704 Kbps’ye yükseltilmesi beklenmektedir.

Başa dön
EnglishTürkçe